Kasutaja:
Parool:
Liitu
 
 
1 toalised
2 toalised
3 toalised
4 toalised
5 ja enam
Majad
 
 
  Tüüp:
Linn:
Hinnavahemik:
 -   
Otsi
Täpsem otsing
 
 
 <<<Tagasi
Omanike Keskliit: eraisiku üüritulud maksuvabaks
2011-04-26

Omanike Keskliit koostöös Eesti Maksumaksjate Liidu ja Eesti Kinnisvarafirmade Liiduga esitasid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile seadusemuudatuse ettepaneku, et eraisikutest kinnisvaraomanikud saaksid üürituludest ka üürikulud maha arvata.

Inimesed, kes annavad oma kinnisvara üürile, on tulumaksuseaduse kohaselt kohustatud deklareerima saadavad tulud ja tasuma tulumaksu, kuid täna puudub võimalus tuludest maha arvata kulud. Suurem osa inimesi aga ei märgigi oma iga-aastases tuludeklaratsioonis üüritulusid ja seetõttu jäävad riigikassasse laekumata miljonid eurod. Seaduse mittetoimimise põhjused peituvad kahes aspektis – esiteks pole eraisikul võimalik arvestada üürimisega kaasnevaid kulusid ja teiseks on Maksu- ja Tolliametil keeruline teostada kontrolli üürileandjate üle. Omanike Keskliidu volikogu liikme Priit Värgi sõnul kaasnevad kinnisvara omamise ja üürimisega mitmed väljaminekud nagu maamaks, kindlustus, remondi- ja renoveerimiskulud ning seega on mõistlik üürituludest maha arvata ka kulud. Väljapakutud uus seadusesäte looks eelduse, et inimesed hakkaksid rohkem deklareerima kinnisvara üürimisest saadavaid tulusid (ja kulusid), mis potentsiaalselt suurendab ka riigi sissetulekuid. Samuti motiveerib see üürileandjaid investeerima elamispinna renoveerimisse, millega paraneb omakorda amortiseerunud elamufondi kvaliteet.

Alternatiivse variandina võib kinnisvara üürimisest saadud tulusid maksustada madalama – näiteks 10%-se – maksumääraga. Sellisel juhul ei oleks tulemused sama tõhusad kui üürikulude maksuvabastuse korral, kuid see-eest vähendataks märgatavalt Maksu- ja Tolliameti õlgadel lasuvat halduskoormust.

Omanike Keskliit ootab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumilt vastust ja kavatseb selles küsimuses pöörduda ka kõigi Riigikogu fraktsioonide poole.

Priit Värk
Eesti Omanike Keskliidu volikogu liige
58 053 895
priit@omanikud.ee
 
 
   
 
 
 
 
 
http://www.a3ia.com
 
Kõik õigused reserveeritud, YYR.EE by A3ia
Kasutamistingimused                 
a3ia.com